FORKLİFT KİRALAMA

forklift kiralama

Forklift istifleme yada istif bozma işinde kullanılan iş makinaları sınıfına girer. Kullanıldıkları yakıta ve kullanıldıkları mekana göre, kaldırıp indirebildikleri ağırlıklara göre sınıflandırılırlar.
Kullandıkları yakıt bakımımdan değerlendirme yapılırsa dizel, benzinli, LPG, elektrikli forklift olarak sınıflandırılır. Yer çalışmasında daha önce yazdıklarımız dar koridor forkliftine ilave edersek sadece üreten firmanın yüklediği ağırlığa ve bıçak aralığına göre oluşan türleri kalır bunlarda bütün firmalarda başka şekilde şekillendirilen kaporta ağırlık kapasiteleri açısından kategoriye ayırmak çok uzun bir listeye hakim olur. Forklift geniş ve küçük boy kapasiteli işyerinde ürünün istif olmasında yer tasarrufu sağlar istif olan yerden alınıp nakliye araçlarına bindirme esnasında hem çabuk hem de kolaylık sağlarlar. Bazı Forkliftlerin kaldırma kapasitesi 90 tona kadar çıkar.
insan gücü ile yapılması mümkün olmayan faaliyetlerde kullanılan forkliftler sayesinde yapılabilir. Genel olarak firmaya ait olan forkliftin işletme giderlerine yük getirecek olan forklift giderlerini de hesap etmek zorundadır, bu yüzden forklift kiralama bir çok firmanın tercihleri arasıdadır. Firmalar genel olarak operatör ehliyeti olan tecrübeli operatörlerin kullanması tercih eder, çünkü bu İş Kanunu hükümlerincede zorunludur. Firmaların forklifti çalıştıracak mekanlarıda önemlidir burada büyük mekanlarda yada dar mekanlarda çalışacak olan forkliftler dönüş manevrası ve kaldırma ve indirme kapasiteleri de önem kazanmaktadır.

Forklift kiralama

Forklift kiralama

Dizel Forklift kullanımı

Dizel forkliftler genellikle açık alanlarda çalıştırılması gerekli olan forklift cinsidir. İstife konulan yada istifden alınan yükün açık alana istiflenmesinde sakınca görülmeyen ürünler için kullanımı daha kolay olur. Dizel forkliftlerde ehliyeti olan kişilerce kullanılması gereklidir. Yükleri kaldırmak ve yük bozmak amacıyla kullanılırken malın ağırlığına göre, uzunluk ve büyüklüklerine göre karşılamak üzere bıçak aralıkları dönüş yetenekleri de önem arz eder. Dizel forkliftler gerek bıçak açıklığı gerekse yükleme ve taşıma miktarı açısından en geniş kullanım seçeneği sağlayan türlerdir.

Eskişehir-kiralık-forklift

Eskişehir-kiralık-forklift

LPG Forklift Kullanım amacı

LPG yakıtları ile kullanılan forklift kullanım sahası kapalı olan yakıt çıkışı dizel ve benzinli forklifte göre daha az kirliliğe sebep olan gaz emisyonuna sahip bir çok sektörünün en çok tercih ettiği tiplerdeki forkliftir. Kaldırma kapasiteleri dizel forkliftlere göre daha azdır. Hareket yetenekleri daha sınırlıdır. Yakıt tüketimi dizel ve benzinli forklifte göre daha düşüktür.

Eskişehir kiralık forklift

Eskişehir-kiralık-forklift

Elektrikli Forklift Kullanım amacı

Elektrikli forklift egsoz çıkışı olmayan yükleme ve taşıma kapasitesi dizel, benzin, LPG yakıtlı forkliftlerden daha az olan manevra kabileyetleri az olan ve elektrikle şarj edilirler. Genellikle tekstil, kırtasiye malzemeleri işi yapan depolarda kullanılmaktadır. Hareket yetenekleri sınırlı olduğundan işletme masraflarıda oransal olarak daha azdır.

Fortif-eskisehir

Fortif-eskisehir

Forklift genel anlamda kullanım amaçları ve cinsleri bu şekildedir. Asıl değinmek istediğimiz konu ise bir forklift almadan önce firmanıza getireceği maliyetleri iyi hesaplamanız. Örneğin bir forklift aldınız  operatörü ve genel arıza masrafları,  kullanımından dolayı zamanla  değer kaybetmesi, bu ve bunun gibi bir çok hesaplamaların iyi yapılması lazım. Kurumsal bir çok firmanın forklift ihtiyaçlarını kiralama olarak tercih ettiği bir gerçektir. Çünkü forklift kiralama avantajları çok fazladır. İlk önce hiç bir arızasıyla siz ilgilenmezsiniz, kiralama gideri olarak masraf göstere bilirsiniz, küçük işletmelerin operatör masrafıda olmaz bu iş için 7/24 kiralama hizmetini operatörlü şekilde veren firmalarda mevcuttur örnek olarak eskisehir kiralik forklift bu hizmeti vermekte. Firmanın bünyesinde bulunan çeşitli iş makinelerindende yararlana bilirsiniz. Bu hizmetleri genelde operatörlü olarak sunmaktadır. Sizde büyük masraflardan kaçıp kiralama yoluna gitmek isterseniz buraya tıklayarak kiralik forklift eskisehir hizmetinden yararlanabilirsiniz. Firmanın ayrıca sunduğu diğer hizmetler arasında,
forklift kiralama
bobcat kiralama (küçük kepçe, mini kepçe)
kepçe kiralama (beko loder)
platform kiralama (personel yükseltici)
forklift tamir, bakım, onarım, arıza, servis
Vinç kiralama
Kamyon kiralama
Nakliye
Oto kiralama
Oto kurtarma
Gibi Bir çok hizmeti kaliteli ve ucuz kiralama politikasıyla 7/24 hizmet vermekte.

Tlf: 05416221355
Adres: şirintepe mah. Bursa cad. No:2 D:2 tepebaşı/eskişehir 26000

SARAY FORKLİFT KİRALAMA VE İŞ MAKİNALARI
!!